„Superwizja pracy socjalnej dla praktyków”

Superwizja-dla-praktykow-okladka

Szczerze polecam państwu podręcznik : „Superwizja pracy socjalnej dla praktyków” , który jestniezbędną pozycją na półce każdego kierownika jednostki pomocy społecznej, oraz wszystkich którzy aspirują do bycia superwizorem pracy socjalnej. Znają państwo mnie ze szkoleń i wiem, że cenicie nie tylko moją wiedzę, ale też mój bezpośredni język i praktyczne podejście do poruszanych kwestii. Kupując tą książkę nie rozczarujecie się, jej mocnymi stronami jest prosty język i liczne przykłady, co zostało zauważone w recenzji przez profesora M. Grewińskiego, który stwierdza: „…W odczuciu recenzenta przedstawiony materiał ma charakter raczej poradnika….” Polecam kierownikom JPS ponieważ zawiera cenne informacje potrzebne do świadomego zarzadzania superwizją dla swoich pracowników oraz stawiania wymagań zatrudnianym superwizorom. Podręcznik zawiera rozdział poświęcony rozważaniom kiedy i jaki rodzaj superwizji zastosować . Podręcznik można nabyć: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/index.php/produkt/superwizja-pracy-socjalnej-dla-praktykow/ 

superwizja_dla_praktykow_piotr

Polecam pracownikom socjalnym oraz asystentom rodzin i koordynatorom rodzinnej pieczy zastępczej aby mogli lepiej korzystać z superwizji i przekonać się, że superwizja może być skutecznym narzędziem wspierającym ich pracę. Opis przebiegu przykładowych superwizji pozwala pracownikom odnaleźć analogie do własnych doświadczeń.Każdy kto zamierza prowadzić superwizje musi mieć tą książkę bo zawiera 20 lat polskich doświadczeń w superwizji pracy socjalnej, przedstawionych w taki sposób aby można było się nauczyć tej trudnej sztuki wspierania innych w realizowaniu pracy socjalnej.

Piotr Domaradzki

„Superwizja pracy socjalnej dla praktyków to książka, której bardzo mi brakowało, kiedy jako metodyk pracy socjalnej podjąłem decyzję o realizacji wsparcia superwizyjnego dla pracowników socjalnych. Dzięki samokształceniu, wieloletniej praktyce i życzliwej mądrości Mentorów mogłem zdobyć niezbędny warsztat pracy. Teraz wraz z moimi Mentorami stworzyliśmy publikację, w której dzielimy się z Wami częścią swojej wiedzy i doświadczeniami – dobrymi wzorcami pracy superwizyjnej. Wierzę, że posłuży ona jako podręczny, praktyczny poradnik dla tych, którzy będą chcieli wzbogacić swój warsztat pracy profesjonalnego specjalisty pracy socjalnej”

Maciej Sosnowski

„Cieszy fakt, że czwórka ekspertów (teoretyków jak i praktyków) zajmująca się na co dzień zagadnieniami z zakresu pomocy społecznej podjęła się przygotowania publikacji, która miałaby być swoistym podręcznikiem dla pracowników socjalnych – jak mądrze i efektywnie wykorzystać superwizję w praktyce służb społecznych. Już na wstępie należy podkreślić, że największą wartością i atutem recenzowanego opracowania jest interdyscyplinarny zespół doświadczonych autorów, z którego przynajmniej dwie osoby to praktycy mający duże doświadczenie w pracy w podmiotach pomocy społecznej, którzy wykorzystywali superwizję w swojej profesjonalnej działalności, a dwaj kolejni to eksperci o dużym dorobku dydaktycznym w obrębie pomocy społecznej, w tym w zakresie superwizji.” (….)”Lektura materiału wskazuje na ciekawą zawartość treści, szczególnie dla praktyków.”

Z recenzji prof. M. Grewińskiego