Praca z rodziną, w której może występować przemoc
Brak dostępnych terminów szkoleń. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.
Adresaci szkolenia: specjaliści z resortów: pomocy społecznej, pedagogów szkolnych, nauczycieli, Policji oraz organizacji pozarządowych.
Czas trwania: 9.00-13.30
Tematyka szkolenia:
- Przemoc i zachowania agresywne w rodzinie – objawy.
- Rodzaje przemocy w rodzinie – dwuczynnikowa klasyfikacja przemocy w rodzinie.
- Przyczyny i źródła zachowań przemocowych w rodzinie.
- Dynamika interakcji między sprawca i ofiarą przemocy w rodzinie.
- Rola alkoholu w ujawnianiu zachowań agresywnych.
- Skutki i zagrożenia funkcjonowania w procesie przemocowym dla rozwoju i funkcjonowania psychicznego rodziców i dzieci.
- Trójkąt dramatyczny.
- Diagnoza potrzeb członków rodziny z problemem przemocy.
- Psychologiczne aspekty oddziaływania i wspierania rodziny będącej w procesie przemocowym.
Cel szkolenia:
Uczestnicy nabędą wiedzę specjalistyczną związaną z psychologicznymi aspektami objawów i przyczyn przemocy w rodzinie. Zapoznają się z długofalowymi skutkami psychicznymi funkcjonowania osoby w procesie przemocowym w tym także w formie przemocy pasywnej. Uczestnicy zapoznają się z zagrożeniami także dla osób wspierających rodzinę, w której występuje przemoc. Uczestnicy poznają jakie elementy działają a jakie nie działają we wspieraniu rodziny w wychodzenia z procesów przemocowych.
Forma zajęć
Szkolenie online poprzez aktywną platformę szkoleniową.
Co otrzyma uczestnik szkolenia:
- Certyfikat ukończenia szkolenia
- Prezentację ze szkolenia
- Materiały szkoleniowe wraz z narzędziami coachingowi
Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz fakturę w wersji online.
Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego prosimy o przesłanie go na adres edytapraxe@gmail.com
Po otrzymaniu formularza dwa dni przed szkoleniem otrzymają Państwo link do szkolenia, który prosimy zaakceptować na dole strony.
Platforma szkoleń jest obsługiwana w języku polskim aby ułatwić Państwu korzystanie i obsługę.
Prowadzący szkolenie
Z wykształcenia psycholog, pracownik socjalny i doradca rodzinny. Specjalizuje się w interdyscyplinarnej pracy z rodziną. Posiada wieloletnie doświadczenie diagnozy i pracy z rodzinami jako doradca rodzinny, pracownik socjalny(w OPS oraz interwencyjnej placówce opiekuńczo-wychowawczej), asystent rodziny i psycholog. Prowadzi pracę z dziećmi, rodzinami oraz indywidualnymi osobami dorosłymi, wykorzystując podejścia i strategie wypracowane na gruncie psychoterapii, psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej i innych. Lubi dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami wspierając studentów i absolwentów różnych nauk społecznych w zakresie praktycznego przygotowania zawodowego do pracy z rodzinami. Od lat prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi z zakresu otwartej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, zastępowania agresji, umiejętności wychowawczych. Jest trenerem treningu zastępowania agresji rekomendowanym przez Instytut Amity, mediatorem w sprawach rodzinnych, karnych i nieletnich- posiada rekomendacje Polskiego Centrum Mediacji. Uczestniczyła w projekcie szkoleniowym mającym na celu wypracowanie standardów superwizji pracy socjalnej. Jej ostatnie zainteresowania badawcze koncentrują się wokół kwestii zarządzania granicami roli zawodowej przez asystentów rodziny. Pracę traktuje jako powołanie i pasję.